19 Mayıs 2012 Cumartesi


Birisi buna bir dur desin!

Bugün Mavi Kanguruyla telefonda konuşurken; bloğuma uzun süredir yazı yazmadığımı söyledi. Düşündüm, düşündüm ve dedim ki bizim soğan aromalı roll-on kullanan ayaklı kanalizasyonu yazayım dedim. Telefonun ahizesini patlatan bi kahkahadan sonra bu malum kişiyi yazmalıyım dedim. Yazmalıyım ki herkes görsün neler çektiğimi, çektiğimizi, çektirdiğini.

Birisi buna bir dur desin! Yoo ama hayır kimse bir şey dememiş ve demiyorda. Nicedir arı gibi çalışıyorum birisinin bu çocuğa artık soğan aromalı roll-on kullanmamasının gerektiğini söylemesi için. fakat hiçbir babayiğit çıkıpta demiyor ki eyvallah gardaş ben söylerim ona artık kullanmaz bi de günde 5 vakit abdest alır!
Zaten şu aralar sıcaklar daha da artmış durumda artık kokuyu siz tasavvur ediniz.

Misalen geçen gün şöyle bir olay vuku buluyor: İncebacak sınıfa girip sınıfın leş gibi ter koktuğunu avazı çıktığı kadar adeta kokuyu bastırmak istercesine bağırıyor, feryat figan ediyor… Bende direk malum şahısa gözümün ucuyla bir bakış atıp soğan gibi kokuyor diiiii miiiii deyiveriyorum. İncebacak da kimi kastettiğimi anlayarak bana doğru dönüyor ve epey bi gülüyoruz. Fakat bu koku öyle bir illet ki bu gülme eylemimizi dahi sabote edecek cinsten.

Her insan kokar normaldir. O gün duş almaya vakti yoktur, servisi kaçıracaktır evden bile zor çıkar anlarım. fakat bu vaziyet 365 gün 6 saat 9 dakika 9 saniye 45 salise sürmez. Sürerse insan denir mi denmez mi münasebetine girmeyeceğim fakat şunu bil ey soğan aromalı roll on’suz yapamayan varlık: sınıfta bulunan bizler sana direk olarak söylemesekte hepsiyle ayrı ayrı yaptığım konuşmalar neticesinde hepsinin senin kokundan rahatsız olduklarının garantisini verebilirim.

Kısaca konuyu toparlamak gerekirse: öhöm öhöm sayın soğanlı roll on kullanan beyefendi biliyorum roll on bile kullanmıyorsun. Hatta sınıfta ki yanke’nin*  ki gibi bir gayende yok. banyo yapmak gibi bir adetin bile olmayabilir fakat en azından ayda yılda bir, bir hamama gitsen tellak-lar!!!- o soğan özütlü kokunu çıkarsalar… Hadi ona da hayır dedin bari 2 ıslak mendille apış aralarını filan çitilesen inan sınıfca daha mutlu daha huzurlu bir ortama sahip oluruz… Bu yazıyı okuduktan sonra bunu kişisel bir sorun olarak değil de, toplumsal hatta global bir sorunmuş gibi yaklaşırsan sana avon,am way, oriflame gibi markaların temsilciliklerinden ücretsiz ürünler bile sağlayabiliriz.
 
Bu kokundan en yakın zamanda kurtulman dileğiyle.


*Yanke’yi ve sevgilisini ayrıca bi yazımda detaylı bir şekilde anlatacağım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder